Autobus plný väzňov sa zrazil s kamiónom: Hrozivá nehoda skončila tragicky PRAHA

eden ľudský život a 14 zranených si vo štvrtok popoludní vyžiadala nehoda autobusu prevážajúceho väzňov a nákladného auta vezúceho historické tanky, ku ktorej došlo na Pražskom okruhu, obchvate českého hlavného mesta, a to v úseku pri dedine Ořech. Žiaden z väzňov, ktorých autobus prevážal, po zrážke neutiekol.

Nehoda sa stala pred výjazdom 19 v smere na D5 okolo 13.00 h SELČ. „Môžem potvrdiť, že ide o autobus Väzenskej služby. Bola to diaľková eskorta, takže v ňom cestovali väzni. Viacej informácií však v tejto chvíli nemám,“ povedala hovorkyňa českej Väzenskej služby Petra Kučerová.

Záchranári v súvislosti s nehodou vyhlásili traumatologický plán, používaný pri hromadných nešťastiach. „Na mieste bolo približne 14 zranených, ďalší človek zomrel. Podrobné informácie budú neskôr,“ doplnila hovorkyňa českých záchranárov Jana Poštová.

Nehoda autobusu s väzňami pri Prahe

Nehoda autobusu s väzňami pri PraheFoto: HZS Praha/Twitter

 

Podľa polície havarovali celkovo tri vozidlá. „Ide o väzenský autobus, nákladné auto a zrejme jedno osobné. Jeden človek zomrel. Autobus prevážal väzňov, nikto neutiekol, všetci boli zaistení,“ povedal hovorca českej polície Tomáš Hulan.

Pri požiari autobusu na Pražskom okruhu v oblasti Řeporyje zasahujú dve jednotky hasičov,“ potvrdil hovorca hasičov Martin Kavka. Okolo pol druhej sa požiar podarilo lokalizovať.

Podľa Hulana nehoda značne skomplikuje prevádzku na Pražskom okruhu a jeho okolí. Smer na diaľnicu D5 je uzavretý a obmedzená je aj prevádzka v opačnom smere. Kolóny sa tvoria aj na cestách v okolí okruhu. Odstraňovanie následkov nehody potrvá niekoľko hodín.

Súvisiace články

Zatvoriť