Dobodal chlapcov, so selfie sa pochválil na internete

Má len 20 rokov a zvyšok života strávi za mrežami. Doživotný trest takí mladí ľudia bežne nedostávajú, no Nemci urobili výnimku, pretože odsúdený Marcel má na svedomí dve mimoriadne brutálne vraždy.

Na smrť dobodal iba 9-ročného chlapca a potom aj svojho rovesníka. Obe vraždy šokovali nemeckú verejnosť vlani v marci. S deväťročným chlapcom zo susedstva sa Marcel najskôr skamarátil a potom ho nalákal do pivnice.

Tam ho dobodal a na mieste činu si urobil niekoľko selfie fotiek, s ktorými sa neskôr chválil na takzvanom darknete. Polícia po ňom tri dni neúspešne pátrala. On sa zatiaľ schovával u svojho bývalého spolužiaka. Keď ten začal Marcela prehovárať, aby sa prihlásil na polícii, dobodal aj jeho a podpálil mu byt. Obetiam uštedril spolu 120 bodných rán. Po druhej vražde ho zatkli.

Rozsudok si vypočul s kamennou tvárou, oblečený ako na maturitu. „Dostal doživotný trest za dve vraždy, vydieranie a podpaľačstvo. Prihliadali sme na mimoriadnu chladnokrvnosť týchto skutkov,“ uviedol Volker Talarowski, hovorca súdu v meste Bochum.

So svojím ďalším osudom je mladý Nemec podľa slov svojho právnika zmierený a proti rozsudku sa ani nemieni odvolať. Ako uviedla matka jedného zo zavraždených chlapcov, rodine sa uľavilo. „Som spokojná. Prísnejší trest dostať nemohol. Hoci môj život už samozrejme nikdy nebude taký ako predtým,“ uviedla.

O tom, prečo mladý muž tak chladnokrvne vraždil, nemecké médiá len špekulujú. Hovorí sa, že bol frustrovaný, lebo ho nevzali do armády. Bývalí spolužiaci o ňom zas prezradili, že bol závislý od počítačových hier.

Nechcete prísť o aktuálne správy zverejnené na stránke KRIMI správy? Nechajte si články posielať na váš email. Odber správ na váš email je to najlepšie riešenie, aby ste mali všetko na jednom mieste. Odber posielame iba raz každý deň po 18:00 hod.

Súvisiace články

Zatvoriť