Mamička priviedla na svet dcérku cez Vianoce, sestričke vypadla z rúk a praskla jej lebka USA/TRNAVA

Tragické Vianoce mladej slovenskej rodiny v Anglicku. Mamička priviedla na svet deň po Štedrom večeri vytúženú dcérka Izabelku. Tá však vypadla sestričke z rúk a praskla jej lebka.

O tragédii nás informoval starý otec dievčatka Milan Oráč. Do Anglicka sa presťahoval s rodinou pred šiestimi rokmi z Trnavy.

„Izabelka sa narodila 25. decembra v nemocnici v meste Blackburn. Ako zdravé dievčatko. Na druhý deň mala byť aj s jej matkou – ženou môjho syna – prepustená domov,“ hovorí starý otec Izabelky Milan Oračko.

Na druhý deň ráno mali dievčatko zaočkovať a vtedy sa to stalo. Izabelka vypadla zdravotnej sestričke z rúk a spadla rovno na hlavičku.

„Keď si sestrička uvedomila, čo sa stalo, prišlo nevoľno aj jej. Ale podľa môjho syna, ktorý bol pri tom, iba nafingovala nevoľnosť, aby si chybu mohla ospravedlniť,“ pokračoval starý otec dievčatka.

Nemocnica ich vraj po incidente ubezpečovala, že všetko bude v poriadku, že dievčatko neutrpelo žiadne vážnejšie zranenia.

No Izabelkin stav sa po šiestich hodinách zhoršil. Ďalšie vyšetrenia ukázali, že dievčatko má prasknutú lebku.

Izabelka bola neskôr prevezená do nemocnice v Manchesteri.

Rodina tvrdí, že sa snažili dovolať aj na slovenskú ambasádu v Londýne, no nikto to nedvíhal.

Izabelku čakajú ďalšie vyšetrenia, ktoré ukážu, či bude mať dievčatko trvalé náslesky. Nemocnica, v ktorej dievčatko vypadlo sestričke z rúk si podľa rodiny chybu priznala. „Vôbec sa nám však nepáči, ako postupovali po tragédii. Myslím si, že vážnosť situácie podcenili,“ doddal starý otec.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť