Samovražda školáčky (†11): Jej matka je presvedčená, že za všetko môže Instagram! USA

Nicola Harlow, ktorej dcéra Ursula († 11) spáchala pred rokom samovraždu, viní z jej tragickej smrti sociálnu sieť Instagram.

Len 11-ročná Ursula Keogh si vzala život 22. januára 2018, kedy skočila z takmer 25 metrov vysokého mosta priamo do rieky. Jej zronená matka priznala, že by najradšej “vrátila čas a zničilia jej telefón”. Za všetko podľa nej mohli znepokojujúce fotografie, ktoré si jej dcéra na sociálnej sieti často prezerala. “Verím, že obsah Instagramu hral úlohu v smrti mojej dcéry. Neustále si tam prezerala nevhodné obrázky,”povedala 53-ročná Nicola.

“Instagram vytvára fantastický život a deti sú príliš mladé, aby si uvedomovali, že nie je skutočný.” Ursula mala podľa zistení vyšetrovateľov napísať pred smrťou odkaz, ktorý dala svojej kamarátke v autobuse cestou domov zo školy. Mala to byť zapečatená obálka, na ktorej bolo napísané, aby ju neotvárala do 18:00. Ursulina kamarátka poctivo počkala do uvedeného času. Keď obálku otvorila, našla v nej srdcervúci odkaz o tom, ako sa jej priateľka “vzdala” a “prestala bojovať”. Ursuline telo objavené v rieke len chvíľu po tom, informuje britský portál Mirror.

V deň smrti bola Ursula podľa slov jej matky neobyčajne láskavá. Pred odchodom do školy ju pobozkala a povedala jej, že ju ľúbi. Neskôr o 15:30 jej napísala správu, v ktorej stálo “Ľúbim ťa, je mi to tak ľúto.”Keď Nicole zazvonil znova telefón o 14 minút neskôr, ozval sa v ňom cudzí človek, ktorý našiel mobil jej dcéry ležať na moste, z ktorého pred tým skočila.

Ursula žila so svojou matkou v britskom Halifaxe a už pred tragickou udalosťou mala mať sebadeštrukčné sklony. Všetko sa malo začať rozvodom jej rodičov.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť