STRAŠNÉ: Nevinná hra 4-ročného chlapčeka: Pištoľou strelil do hlavy tehotnej matke! SEATTLE

Strelné zbrane sú nebezpečné, no ešte nebezpečnejšími sa stávajú v rukách neskúseného človeka či dieťaťa. Najmä kvôli zvedavým deťom by mali byť uložené bezpečne mimo ich dosah, v opačnom prípade totiž hrozí obrovské riziko zranenia seba či iných.

Odstrašujúci prípad, ktorý by mal byť ponaučením pre každého, kto vlastní zbraň, sa stal v sobotu v meste Seattle v štáte Washington. K nezaistenej a nabitej zbrani sa podarilo dostať len 4-ročnému chlapčekovi, ktorý si pravdepodobne myslel, že ide o hračku.

Zatiaľ čo si rodičia malého chlapčeka užívali pohodovú sobotu vo svojej spálni sledovaním televízie, ich synček (4) okolo nich pobehoval a objavovoval zaujímavosti. Namiesto neškodných vecí však objavil zbraň, ktorá mu zrejme pripomínala hračku. Nevedomý si toho, akú nebezpečnú vec drží vo svojich ručičkách, sadol si k svojej maminke a pištoľ namieril priamo na jej tvár. Všetko sa zbehlo príliš rýchlo a rodičia malého chlapca nestihli zareagovať. Domom sa ozval výstrel a 27-ročná žena, ktorá bola v 8. mesiaci tehotenstva, ostala ležať v kaluži krvi.

Do domu bola privolaná záchranná služba, ktorá budúcu mamičku s ťažkým zranením previezla do najbližšej nemocnice. Lekárom sa našťastie podarilo jej život zachrániť a po miernom zlepšení stavu ju v nedeľu previezli do špecializovanejšej nemocnice.

K situácii sa vyjadril aj zdrvený otec, ktorý mal zbraň len vypožičanú na ochranu svojej rodiny. Bohužiaľ, zbraň zabudol zaistiť a neodložil ju na dostatočne chránené miesto. 4-ročný chlapček našiel pištoľ medzi matracmi v manželskej posteli svojich rodičov.

Podľa slov hovorcu Ryana Abbotta išlo o neúmyselné postrelenie. Zbraň, z ktorej chlapec vystrelil na svoju matku, však nebola registrovaná a ani bezpečne uložená. Bohužiaľ, zákon o bezpečnosti uloženia zbraní nadobudne v USA platnosť až v júli. Zároveň však prípad využil na všeobecnú osvetu a požiadal občanov, aby si svoje zbrane odkladali na bezpečné miesta.

Súvisiace články

Zatvoriť