Teror v Nemecku: Streľba aj výbuch granátu! HALLE

Streľba v nemeckom meste blízko synagógy si vyžiadala najmenej dvoch mŕtvych.

Najmenej dve osoby zahynuli v stredu pri streľbe blízko synagógy vo východonemeckom meste Halle. Informovali o tom svetové tlačové agentúry i nemecké elektronické médiá.

Polícia napísala na Twitteri, že na mieste udalosti bolo vypálených niekoľko projektilov a predpokladaní útočníci unikli autom. Obyvateľov vyzvala, aby neopúšťali svoje príbytky alebo iné bezpečné objekty.

Neznámi páchatelia navyše hodili ručný granát na miestny židovský cintorín. Jedného útočníka streľby už nemecká polícia zadržala, ďalší dvaja vraj utiekli pešo. Útočníci boli oblečení v uniformách.

Počet zranených nie je zatiaľ známy. Okrem okolia miesta streľby polícia v Halle uzavrela aj železničnú stanicu.

Streľbu pri synagóge s obeťami na životoch hlásili z Halle počas židovského sviatku Jom kipur, ktorý je pre židovských veriacich jedným z najvážnejších sviatkov v roku.

Strieľalo sa aj na iných miestach

Po útoku pred synagógou v Halle hlásili streľbu aj z blízkeho mesta Landsberg. Informovali o tom agentúra DPA.

Podrobnosti o incidente nie sú zatiaľ známe. Podľa očitých svedkov padli výstrely aj pred jednou predajňou kebabu v Halle.

Nemecké orgány vyhlásili v danej oblasti „výnimočnú situáciu“ a presunuli do Halle všetky dostupné jednotky. Polícia vyzvala obyvateľov Halle i Landsbergu, aby nevychádzali von z budov.

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Zatvoriť