F O T O

TRAGICKÁ havária autobusu má katastrofálne následky: 3 mŕtvi a zranených je až 30 ľudí!

Traja ľudia zahynuli a ďalších až 30 osôb utrpelo zranenia, z toho 15 ťažké, v piatok popoludní pri autobusovom nešťastí na českej ceste 240 na rozhraní hlavného mesta Praha a Stredočeského kraja.

Autobus podľa korigovaných správ záchranárov narazil do stromu. Jedna z obetí nehody je z osobného auta, dve z autobusu. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe, informoval internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na hovorkyňu polície Moniku Schindlovú. Hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jana Poštová uviedla, že došlo k aktivovaniu tzv. traumaplánu, čo znamená väčší počet zranených.

Na miesto vyslali 11 sanitiek, troch lekárov, ako aj špeciálny automobil Atego, ktorý môže previezť viacero zranených. Nepriaznivé poveternostné podmienky neumožnili nasadenie záchranárskych vrtuľníkov. Podľa jej slov pre internetový server iDNES.cz už viacero zranených prepravili do nemocníc. Dve deti s úrazmi hlavy napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a uviedli do umelého spánku.

Medzi zranenými sú aj malé deti

Hovorkyňa hasičov Vladimíra Kereková potvrdila hlásenie o viacerých zranených, z ktorých sú niektorí zakliesnení. Na mieste pôsobia členovia troch hasičských útvarov, dvoch z Prahy a jedného zo Stredočeského kraja. Informácie o počte zranených sa rozchádzali. Prvé hovorili až o 30 zranených vrátane 15 ťažko, spravodajský kanál verejnoprávnej Českej televízie však uvádzal spočiatku desať zranených a až neskôr tento počet zvýšil na približne 30.

Hovorkyňa stredočeských záchranárov, ktorí na miesto vyslali šesť sanitiek, Petra Effenbergerová hovorila o 15 ťažko zranených.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť
%d blogerom sa páči toto: