V Maďarsku havaroval autobus, ktorý viezol deti zo Slovenska! Na mieste sú zranení! BUDAPEŠŤ

Autobus, ktorý viezol deti zo Slovenska havaroval, pretože sa zrazil s osobným automobilom, ktoré prešlo do protismeru. Z miesta nehody hlásia zranených!

Desať detí a traja dospelí utrpeli v stredu podvečer zranenia pri zrážke autobusu s osobným autom pri obci Taktaharkány na severovýchode Maďarska. Podľa agentúry MTI autobus so slovenským evidenčným číslom viezol deti zo Slovenska.

Podľa informácií portálu Noviny.sk autobus sa prevrátil potom, ako doňho narazilo osobné vozidlo, ktoré dostalo šmyk. Nehoda sa stala približne o 17.00 h na 19. kilometri štátnej cesty č. 37 v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe.

V autobuse sa nachádzali deti z michalovského folklórneho súboru Zemplínik, ktoré išli na festival do Čiernej hory z Michaloviec.  Hovorca župnej polície Attila Janasóczki uviedol, že osobné auto prešlo z neznámych príčin do protismeru, kde sa čelne zrazilo s autobusom. Obe vozidlá skončili v priekope, pričom autobus sa prevrátil nabok.

V autobuse sa zranilo deväť detí ľahšie a dvaja dospelí, z ktorých jeden sa bude liečiť viac ako osem dní, teda jeho zranenie je vážnejšie. Zranených previezli záchranári do župnej nemocnice v Miškovci. Ľahšie zranenia utrpeli aj dvaja z troch cestujúcich v osobnom aute, medzi nimi bolo aj jedno dieťa.

Súvisiace články

Zatvoriť