VIDEO V ČLÁNKU

Šoférovi sa nechcel riešiť priestupok, policajta nabral na kapotu a odišiel s ním PRAHA

Drzosť niektorých vodičov nemá hraníc. Najnovšie sa o tom presvedčil pražský mestský policajt, ktorý chcel riešiť priestupok nedovoleného státia v križovatke.

Namiesto toho skončil na kapote auta, ktoré mu najskôr prešlo cez členok a následne ho odviezlo desiatky metrov.

Vodič skončil v rukách polície a namiesto zlého státia má teraz na krku oveľa väčší problém.

Incident sa odohral v pondelok krátko po 13.00 na Václavskom námestí. Príslušník mestskej polície si pri rutinnej obhliadke námestia všimol auto bez vodiča zaparkované v križovatke. V tom momente prišli k policajtovi turisti, ktorí ho požiadali o radu. Kým policajt nedával pozor, do auta nasadol muž, zamkol sa v ňom a snažil sa ujsť, uvádza stránka tydenikpolicie.cz .

Keď ho príslušník vyzval, aby vystúpil a preukázal sa, muž naštartoval a zaradil spiatočku. Pri cúvaní prešiel po nohe mestského policajta, ktorého to neodradilo a unikajúceho vodiča sa pokúšal aj naďalej zastaviť. Vodič (29) policajta stojaceho pred autom ignoroval, nabral ho na kapotu a odišiel s ním preč.

Celá jazda trvala niekoľko sekúnd, počas ktorých prešlo auto pomerne rýchlo desiatky metrov. Prípad vyšetruje štátna polícia ako trestný čin. Mestský policajt sa po ošetrení v nemocnici vrátil na smenu, ktorú doslúžil.

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Zatvoriť