Agresívny Peter (25) na úteku: Zvolenčan sa ukrýva pred políciou ZVOLEN

Polícia sa opäť obracia na verejnosť. Pátra po 25-ročnom Petrovi Králikovi zo Zvolena a to vo veci prečinu ublíženia na zdraví, spáchaného v súbehu s prečinom výtržníctva. Hľadaný mal už v minulosti problémy so zákonom. Dopustil sa nebezpečného vyhrážania aj výtržníctva.

Peter spôsobil poškodenému mužovi fyzickým násilím vážne zranenia. Ešte 28. novembra tohto roka, pred supermarketom na sídlisku Sekier vo Zvolene, fyzicky napadol mladého muža, čím mu spôsobil zranenia s predpokladanou dobou liečenia 28 dní, informovala na sociálnej sieti polícia.

„Poškodený bol prevezený do nemocnice v Banskej Bystrici, kde podstúpil operáciu zlomených tvárových kostí,“ znie v príspevku. Hľadaný Peter bol aj v minulosti opakovane obvinený z násilnej trestnej činnosti, a to pre úmyselné ublíženie na zdraví, nebezpečné vyhrážanie aj výtržníctvo. „Úmyselne sa skrýva, čím marí vyšetrovanie tohto prípadu,“ priblížila polícia.
„Žiadame občanov, aby akékoľvek informácie o hľadanom mužovi, oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, na linku tiesňového volania č. 158,“ dodali zástupcovia zákona.

Súvisiace články

Zatvoriť