Nezvestnosť osôb je možné nahlásiť bezodkladne, nie až po 24 hodinách

Nezvestnosť akejkoľvek osoby je na polícii možné hlásiť bezodkladne, nie až po 24 hodinách. Na sociálnej sieti to uvádza Policajný zbor SR s tým, že lehota 24 hodín sa často vyskytuje vo filmoch a seriáloch, čím nebezpečne zavádza príbuzných nezvestných osôb.

„Nebojte sa uviesť aj zdanlivo negatívne informácie, ako napríklad predchádzajúcu hádku v rodine, problémy v škole, problémy s drogami a podobne. Polícia potrebuje mať k dispozícii všetky dostupné informácie,“ uvádza polícia s tým, že cieľom je nájsť nezvestnú osobu za každú cenu. „Neodkladajte a neváhajte! Čas je pre nás všetkých najväčší nepriateľ,“ dodáva polícia.

Šíria nepravdivé a poplašné správy

Začiatkom tohto roka Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar oznámil, že v rámci cyklu „Polícia proti hoaxom“ bude Policajný zbor SR na sociálnych sieťach vyvracať nepravdy a konšpirácie. „Internet je výborný komunikačný nástroj, ktorý využíva aj Policajný zbor. Bohužiaľ sa však nájdu osoby, ktoré cez internet šíria nepravdivé a poplašné správy,“ uviedol vtedy. V tejto súvislosti zároveň vyzval na spoluprácu aj verejnosť, „pretože, ako sa hovorí, dôveruj ale preveruj“.

Súvisiace články

Zatvoriť