Kiska udelil milosť matke nevyliečiteľne chorého syna BRATISLAVA

Prezident Andrej Kiska vo štvrtok udelil podmienečnú milosť 31-ročnej žene, ktorej deväťročný syn trpí nevyliečiteľným onkologickým ochorením a ďalšími vážnymi ochoreniami. Informoval o tom Martin Lipták z tlačového odboru Kancelárie prezidenta.

Ide o šiestu individuálnu milosť, ktorú prezident Andrej Kiska počas svojho mandátu udelil.

„Prezident pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadol na ťažkú situáciu rodiny a na negatívny dopad, ktorý by malo na deti odlúčenie od matky. Odsúdenej odpustil súhrnný trest odňatia slobody v trvaní tri roky, právoplatne uložený súdom v roku 2018,“ píše sa v tlačovej správe.

MUSÍ NAHRADIŤ ŠKODU

Ako ďalej informoval Lipták, žena sa v roku 2008 pod tlakom závislého bývalého manžela dopustila trestného činu úverového podvodu vo výške zhruba 6 700 eur, okrem toho bola v roku 2008 dvakrát právoplatne odsúdená. Od spáchania skutkov uplynulo viac ako 10 rokov a žena odvtedy vedie bezúhonný život.

Kiska jej udelil milosť pod podmienkou, že počas lehoty päť rokov od udelenia milosti nespácha úmyselný trestný čin a zároveň v lehote do piatich rokov nahradí škodu, ktorú spôsobila. Žena je matkou štyroch maloletých detí.

Zdravotný stav deväťročného syna sa stále zhoršuje a vyžaduje si náročnú celodennú starostlivosť. Pre ochorenie musia jeho pokožku plne chrániť pred slnečným žiarením.

Súvisiace články

Zatvoriť