TIP ČITATEĽA

Muža v tomto stave poslala doktorka domov: Vraj nepotrebuje nemocničnú liečbu! TRNAVA

Naša čitateľka Dominika nám poslala fotografie a informácie o mužovi, ktorý pravdepodobne trpí psoriázou. Lekárka údajne odmietla muža liečiť v nemocnici, pretože to vraj nepotrebuje.

Fotografie ja sne preukazujú to, že muž trpí psoriázou a je vo veľmi zlom zdravotnom stave. „To len, aby ste mali predstavu, ako vyzerá človek, ktorý – podľa pani MUDr. MONIKA P. – NEPOTREBUJE NEMOCNIČNÚ LIEČBU!  Vďaka pani doktorka. Stretneme sa na súde.“

Pacienta mal do trnavskej Fakultnej nemocnice poslať za pani MUDr. Monikou P., internista z Galanty, pretože tam nemajú kožné lôžkové oddelenie. Na príjem ho mal údajne poslať aj s vypísanými papiermi, no doktorka, ktorá je zároveň primárkou kožného oddelenia, ho poslala späť,  vraj hospitalizácia v jeho prípade nie je potrebná.

Čo je to psoriáza?

Podľa stránky info-zdravie.sk ide o chronické kožné ochorenie, charakteristické nadmernou tvorbou a následnou obnovou kožných buniek. Ochorenie postihuje najmä lakte, kolená, chodidlá, ako aj vlasovú časť kože a nechty. Psoriáza je tzv. autoimunitné ochorenie, ktoré sa prejavuje tak, že sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Prejaviť sa môže v akomkoľvek veku, najčastejšie sa po prvýkrát objaví medzi 15. až 35. rokom života. Aj keď sa jej zatiaľ nedá pomocou liečby zbaviť úplne, psoriáza sa dá veľmi dobre liečiť a pacienti môžu žiť dlhodobo bez jej prejavov.

Súvisiace články

Zatvoriť