OTRASNÝ PRÍPAD: Manžel ma brutálne zmlátil, zranil aj synčeka a pritom sa smial BRATISLAVA

Do redakcie nám prišiel email o utrpení mladej ženy. Celý email zverejňujeme bez redakčnej úpravy.

Moj exmanžel sa vždy hral na dokonalého manžela. Doma bol však zviera. Brutálne ma zmlátil aj ako tehotnú… Zranil aj synčeka. A ešte sa pritom smial. Ako bývalý policajt mal medzi nimi mnoho kamarátov a tak mu vždy všetko prešlo… Ako vôbec mohol prejsť taky psychopat policajnými psychotestami?

Volám sa Petra Jakubova a 5 rokov som bola zena bez sebavedomia sebaucty tolerovala som dennodenne ponižovanie, neveru, osočovanie nadávky a bitky. Týmto chcem poukázať na naše nezmyselné zákony ktoré majú množstvo nedostatkov na ktoré doplácajú hlavne tí najzranitelnejsi naše deti. Momentálne som v situácii keď prichádzam o strechu nad hlavou a hrozí mi ze s deťmi skončíme na ulici a to len preto lebo náš štát chráni tyranov a otcov co neplatia výživné. Som sama na všetko a nemá mi kto iný pomôcť.

Môj exmanzel František J. mi dlhuje výživné v hodnote už skoro 1500€. Samozrejme má desiatky exekúcii ale podniká čiže peniaze ma. Výživné neplatí ani svojej staršej nemanželskej dcére. Keď som podala žiadosť o rozvod odišla s deťmi do podnájmu, musela som sa zamestnať a tu som narazila na veľký problém lebo akonáhle mate deti nikde vás nechcú.

Skončila som z ministerstva pri manuálnej práci a to kvôli pracovnej dobe a tomu ze vás aspoň ma kto zaskočiť v práci keď ostanete s deťmi na chorej ale bohužiaľ takmer za minimálnu mzdu.samozrejme mi ostali na krku úvery písané na mňa z ktorých peniaze sa použili na dom kde sme spolu bývali ale dom bol jeho takže po rozvode mi neostalo nič. Len dlhy. Obral ma ešte aj o moje vlastne auto.

Úver ktorý nedokážem splácať keďže mi na čas neplatí hce banka spoplatniť. Áno viem bola som naivná. Ešte počas manželstva sa mi začali ozývať ženy ktoré mu požičali peniaze lebo im sľuboval lásku a manželstvo. Ja som ich nepočúvala myslela som ze sú to výmysly ale časom keď to začali riešiť súdnou cestou som prišla nato ze žijem nielen s tyranom ale aj sobášnym podvodníkom.samozrejme tie ženy nepochodili nikdy sa už k svojim peniazom nedostanú lebo toto je veľmi ťažké dokázať že to urobil úmyselne za nejakým zámerom.

Týždeň po našej svadbe jednu ženu na lákal podpísať aby mu rucila na jeho dom s otázkou ako by sa jej páčilo valat sa pani Jakubova. A ja som sa dala nachytať presne ako ony. O desiatkach mileniek s ktorými má počas manželstva podvádzal tu nejdem radšej ani písať. Prečo musí matka čakať 3 mesiace kým môže podať trestné oznámenie na otca deti za neplatenie výživného? Ale predsa tie deti potrebujú jest hneď? Potrebujú kde prespať mat strechu nad hlavou ale v našom štáte to nikoho nezaujíma. Chcete náhradné výživné? Aj nato sa musí čakať 3 mesiace kym exekútor vôbec začne v tejto veci konať.

Môj exmanzel sa vzdy hral na dokonalého manžela ale doma bol zviera. Policajti boli u nás niekoľkokrát ale vždy ich vedel presvedčiť že sa nič nestalo keďže aj on je bývaly policajt a mal tam známych. Ja som potom nikdy som nenabrala odvahu to riešiť trestným oznámením za ublíženie keďže som vedela ze s tým nepochodim.Mesiac po smrti mojej mamy a 2 mesiace po narodení našej dcéry ma zmlatil tak ze ma za vlasy ťahal po obývačke. Potom raz tablet rozbil o moju nohu a neskôr v aute kde som sa nemohla brániť ma päsťami mlatil do ruky pred našimi detmi.

Zmlatil ma aj tehotnu kopal do mňa a dokonca sa pritom smial. Týždeň pred mojim odchodom z domu má napadol a syna ktorého držal na rukách hodil do postieľky aby ma mohol zmlatit a spôsobil mu poranenie na hlave. Škoda ze až pri detoch som nabrala odvahu že takto predsa žiť a vyrastať nemôžu. Ze to proste nedovolím. Co by mali za detstvo? Ale aké budú mať teraz? Odišli od tyrana a teraz budú na ulici? Prečo nemôžu dôstojne žiť? Prečo? Po rozvode ma kontaktovala jedna že jeho mileniek a povedala mi ze keď raz boli spolu a ja som mu telefonovala že sa naša dcéra duší mavol rukou že ho to nezaujíma.

Ženy ktoré toto nezaziju na vlastnej koži asi ťažko budú vedieť pochopiť co všetko tu píšem. Ani po rozvode neskončil. Udával ma na socialke vraj tyram deti, robil mi úmyselne zle a to cez deti vyhrážal sa ze ma položí na lopatky a vezme mi deti. Momentálne všetci riešia kauzu podnikateľa ale nikto nerieši nás obycajnych ľudí ktorý chceme dôstojne žiť ? Všetci sme ticho lebo nemáme gule bojovať za dôstojný život. A viete čo bude nasledovať?

Ex manžel pôjde na políciu a bude ma vláčiť po súdoch za ohováranie lebo toto robí celý život. Milujem svoje deti nadovšetko a nedovolím aby im bolo ublizene ale pokiaľ máte zviazané ruky zákonmi je to nemožné. Kedy nastane konečne spravodlivosť v tomto štáte? Chcem pokojne žiť so svojimi deťmi to je jediné po čom túžim. Prečo nemôžem s deťmi normálne žiť lebo ich otec neplatí výživné prečo musíme skončiť na ulici pre nezmyselné zákony a čakacie lehoty? Som len zúfalá matka dvoch malých detí co prosi o pomoc.

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť