To čo zažíva je len pre silné žalúdky: Vraj mám sladkú krv! BRATISLAVA

Do redakcie nám prišla sťažnosť od nášho čitateľa. Celý email zverejňujeme bez akejkoľvek redakčnej úpravy.

Dobrý deň, pochádzam z kraja, kde vraj nič nie je. Ako mnohí moji spolužiaci, aj ja som po skončení strednej školy odišiel za prácou. Väčšina do Nemecka, Rakúska, či Česka. Remeselník čo sa nebojí a chce pracovaťMiM sa uživí skoro všade. Ja som sa vybral do Bratislavy. Prenajal som si s kolegom z práce izbu v Dúbravke. Bývam teda na izbe s človekom, ktorého som do príchodu sem nepoznal. Za posteľ tu platím 150 euro. Mohol by som si prenajať aj celú izbu, ale časť výplaty posielam domov.

Mama je sama ešte s troma menšími súrodencami a každé euro otočí v ruke 5 x. Tak jej posielam 150 euro mesačne. Do toho sa pokúšam voľačo ušetriť. Prečo vám píšem? Lebo tomu tu nerozumiem. Odstavili nám električky, v MHD je tu tak totálny chaos. Staré autobusy jazdia preplnené bez klimatizácie, smrdí v nich a cesta do roboty mi trvá niekedy aj o hodinu dlhšie. Do toho som celý doštípaný. Komárov je tu požehnane, vraj mám sladkú krv. Nejaký premúdrelý pánko na meste povedal, že sa tu nebudú striekať a máme si kúpiť sieťky na okná. Wtf? A čo my, čo tu robíme vonku na stavbách?

Čo my, čo trčíme na zástavkách čakajúc na náhradnú dopravu? Uvažoval som, že za pár mesiacov by som si mohol kúpiť jazdené auto. Veľmi by som ho chcel. Videl som Polo za 1800 euro. Ale zase všade čítam, že sa bude platiť parkovacia karta za 2000 euro na rok. Nemám tu trvalé bydlisko, v byte sme štyria a pani majteľka samozrejme nesúhlasi, aby sme tu mali trvalé bydlisko. Je smutné, že z nás chce tunajší primátor robiť menejcenných ľudí. Nie ste bratislavčan, plaťte viac.

A tak mi napadá, že tá Bratislava nebol dobrý nápad. Odídem radšej za spolužiakmi. Ale keď to urobíme všetci len na našom bloku čo staviame, kto tu bude robiť robotníka? Kto vám tu bude stavať tie predražené byty, o ktorých my obyčajní ľudia môžeme iba snívať? Nechcem robiť politiku, ide mi skôr o to, aby sa tu ľudia konečne zamysleli a nepozerali na všetko len zo svojho pohladu.

Súvisiace články

Zatvoriť