V nemocnici ho nesledovali, ako mali: Mal len tri roky a zomrel na cukrovku NITRA

Lekári rodičom hovorili, že je to len cukrovka, na ktorú sa nezomiera. On na ňu zomrel po niekoľkých hodinách pobytu v nitrianskej fakultnej nemocnici.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou teraz dospel k záveru, že nemocnica pri liečbe trojročného Sebastiána štyrikrát pochybila.

Chlapčekovi sa krátko po prijatí do nemocnice rapídne zhoršil zdravotný stav. „Personál to ignoroval, tvrdili, že je to bežné, že je to z výkyvu cukru,“ so slzami v očiach spomína matka. Tvrdí, že v nemocnici sa stretli s agresivitou personálu, s výsmechom a ignoráciou. Vyšetrovanie prípadu ešte pokračuje, ale Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zistil mnohé pochybenia personálu – od zle podanej liečby až po nedostatočné monitorovanie pacienta.

Pre svoju maminu a ocina bol Sebastiánko (†3) všetkým. Aby zostal navždy nielen v ich mysliach a srdci si svoje priezvisko zmenili na Sebinko.
Pre svoju maminu a ocina bol Sebastiánko (†3) všetkým. Aby zostal navždy nielen v ich mysliach a srdci si svoje priezvisko zmenili na Sebinko.

Vo februári 2018 prokurátor obžaloval päť osôb, neskôr obžalobu proti lekárkam stiahol a obžalované zostali len dve zdravotné sestry. Pre tento postup prebrala nad prípadom dohľad Generálna prokuratúra. „Zdravotníci, ktorí spôsobili smrť môjmu dieťaťu, naďalej pracujú pri deťoch,“ rozhorčene hovorí mama Dominika.

Nitrianska Fakultná nemocnica prežila už niekoľko škandálov.
Nitrianska Fakultná nemocnica prežila už niekoľko škandálov.

Všade samé prečo, a odpovede neprichádzajú. „Tento život nemá zmysel a ani mať nebude. Moje milované dieťa je mŕtve vďaka zamestnancom nitrianskej nemocnice,“ dodáva mamina.

Podobným prípadom sa budeme zaoberať. Portál KRIMI správy spúšťa sériu príbehov slovenských rodín, ktorým deti prišli o život nezodpovedným správaním a konaním lekárov. Ste medzi nimi aj vy? Pošlite nám vaše informácie a fotografie na email: tip@krimispravy.eu. Každý týždeň zverejníme vždy jeden váš príbeh.

Súvisiace články

Zatvoriť