Vandali sa vyšantili na tabuli: Toto normálny človek nedokáže

Obyvateľov obce nemilo prekvapilo, keď zbadali, že časť obecnej uvítacej tabule chýba.

Prešlo len pár mesiacov, kedy najsevernejšia obec Slovenska – Oravská Polhora získala titul „Dedina roka 2017“ a už sa objavili prvé príznaky neprajníkov, ktorý sa jej snažia uškodiť. Uvítaciu tabuľu, ktorá má informovať o vstupe do obce Oravská Polhora a zároveň privítať každého návštevníka, niekto úmyselne poškodil.

Podľa fotografií, uverejnených na sociálnej sieti, bola tabuľa prasknutá na dve časti a následne pohodená v snehu. Obyvatelia obce sú pohoršení, ako niekomu môže prekážať už len samotná tabuľa. Nie je zrejmé, či išlo len o opitého nočného výtržníka alebo skupinu, ktorá si potrebovala týmto niečo dokázať a ani aký mali skutočný dôvod spraviť tento čin.

Obec sa snaží neustále realizovať rozvojové projekty pre zlepšovanie kvality života občanov. Môže sa pochváliť svojimi tradíciami, rôznymi atrakciami, gajdošskou kultúrou, či prekrásnou prírodou. Ale ako je vidieť, úsilie mnohokrát vychádza nazmar, keď sa nájde niekto, kto realizuje škodu na výsledkoch práce iných. Najjednoduchšie pre týchto páchateľov je, kaziť cudziu snahu a prácu, namiesto toho, aby sa zamysleli nad sebou samými a nad svojím konaním.

Predsa ide o poškodenie cudzieho majetku. Na tabuli bol znázornený erb obce, ktorý má prezentovať symboliku Oravskej Polhory. Je potrebné podotknúť, že poškodenie štátnych a obecných symbolov sa pokladá za jeden z trestných činov.

HLASUJTE V ANKETE:

Čo hovoríte na nový zákon, že pánom priechodu bude už len chodec?

Celkové hodnotenie

Loading ... Loading ...

Súvisiace články

Zatvoriť