Chvíle hrôzy pre slovenských fanúšikov: Škrtel bojoval na trávniku o holý život!

Krv tuhla v žilách! Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel (33) síce zdvihol nad hlavu trofej pre víťazov Kráľovského pohára po triumfe na Thajskom (3:2), ale predtým na ihrisku bojoval o holé život.

Do finálového zápasu proti Thajsku poslal tréner Ján Kozák hráčov, ktorí nedostávajú až toľko príležitostí v najcennejšom drese. Príležitosť však okrem nich dostal aj pilier obrany a základ mužstva Martin Škrtel. V zápase zviedol množstvo osobných súbojov na hranici zranenia, ale takmer osudným sa mu stal zásah loptou do tváre.

Nastal rýchly protiútok

V 28. minúte viedli slovenskí sokoli 1:0, keď domáci Thajčania založili rýchly protiútok. Prudká finálna prihrávka Chanathipa Songkrasina však našťastie pre slovenský tím a nanešťastie pre Martina Škrtela skončila v jeho tvári. Škrťo spadol na trávnik ako podťatý a začal sa jeho boj o život. Kremenitému obrancovi totiž zapadol jazyk a zatarasil tak pre život dôležité dýchacie cesty.

Hlavu však nestratil záložník Ondrej Duda, ktorý svojmu kapitánovi duchaprítomne jazyk vytiahol a sprístupnil mu dýchacie cesty. Po dlhšom ošetrovaní lekármi sa však obranca Fenerbahce Istanbul vrátil na trávnik.  V 73. minúte prenechal svoje miesto na trávniku Milanovi Škriniarovi.