Ďalšie obete chrípky: Zomreli dve ženy NITRA/KOŠICE

Tento mesiac v nitrianskej nemocnici podľahli chrípke 60-ročný muž a 70-ročná žena. V nemocnici momentále platí celoplošný zákaz návštev.

Ako informuje hovorkyňa nemocnice, v súvislosti s chrípkou zomrela v nitrianskej nemocnici 36-ročná pacientka.

„Môžem potvrdiť, že máme ďalšiu pacientu, ktorá, žiaľ, zomrela. Ďalšie informácie nemáme od rodiny dovolené.“

Obeť chrípky v Košiciach

Žena bola hospitalizovaná na Internej klinike Nemocnice v Šaci. Pacientke sa rýchlo zhoršil stav a nereagovala na svoju liečbu. Príčinu smrti potvrdila patologicko-anatomická pitva, ktorá potvrdila vírus chrípky.

„Mala ťažkosti s dýchaním trvajúce niekoľko dní, vysoké horúčky pohybujúce sa okolo 39 stupňov, dusivý kašeľ, sťažovala si na slabosť a únavu,“ informoval primár Internej kliniky Nemocnice Košice-Šaca.

Nepodceňujte chorobu

„Tento rok zaznamenávame pomerne silnú epidémiu respiračných ochorení, ktoré si vyžadujú predĺženú dobu liečenia. To znamená, že nestačí týždňová terapia v domácich podmienkach, ale prípady oveľa častejšie končia hospitalizáciou na akútnych nemocničných lôžkach. Chorobu netreba podceňovať,“ prizvukuje odborník.

Zatvorené materské školy

Ako informuje portál webnoviny.sk, pre vysoký počet akútnych respiračných ochorení bolo v Trnavskom kraji v tomto týždni zatvorených sedem materských škôl, z toho štyri v okrese Dunajská Streda, dve v okrese Galanta a jedna v okrese Piešťany.

Súvisiace články

Zatvoriť