ČLÁNOK JE LEN PRE SILNÉ ŽALÚDKY

NECHUTNÉ: Zákazník si našiel v slanine živé červy, pozrite si VIDEO a presvedčte sa LEVICE

Na sociálnej sieti koluje za posledné dni príspevok, ktorý poukazuje na čerstvosť potravín, ktoré sa predávajú na pultoch niektorých predajní na Slovensku.

Zákazník si zakúpil na jednej z predajní mäsových výrobkov v meste Levice svoju obľúbenú slaninu, ale to čo ho čakalo doma pri jej rozkrájaní vôbec nečakal. Z mäsa začali vyliezať malé červy. Na videu, ktoré bolo uverejnené spolu s príspevkom na Facebooku je zreteľne vidieť, že červy sa v slanine dokonca hýbu.

“Dnes som si oproti kvetinárstvu kúpil nejaké tie gazdovské pochutiny. Tam kde predávajú syry, klobásy a slaniny. Aj domáci med či chren. Ale toľko proteínov v kúsku slaniny som naozaj nečakal,” opísal svoj zážitok zákazník na sociálnej sieti.

Toto našiel zákazník v slanine.

Objavili sa však aj názory, že ide o klamlivú informáciu. Angelika napísala, že síce nevie, prečo má niekto potrebu takto špiniť obchod a klamať, ale v spomínanej prevádzke ju kúpiť nemohol.

„Neviem, kde si pán kúpil tú slaninku, ale v tej prevádzke určite nie. Naša gazdovská slanina vyzerá inak,“ podotkla Angelika s tým, že k svojmu komentáru nahrala aj fotografiu mäsových údenín. To, či Miro skutočne kúpil výrobok v jednej z prevádzok v levickom hypermarkete, je otázne, no nech bola slanina kúpená kdekoľvek, ide o obrovskú nechutnosť, ktorú by mali prešetriť kompetentné orgány.

Nebol to jediný prípad

Podobný prípad zažila aj pani Milada, ktorá si zakúpila slaninu na opekanie, ale v inom meste. „…kúpila som si slaninku na opekanie. V sobotu som ju na chate nakrájala a išli sme opekať. Nad ohňom začali zo slaniny vychádzať červíky, otrasné niečo,“  hovorí zákazníčka.

Kontrolujte!

Aj keď Štátna potravinová správa koná a kontroluje naše obchody a reštaurácie, je potrebné mať oči na stopkách. Je teda dôležité skontrolovať si pri nákupe dátum spotreby uvedený na obale. Ak slanina nebola otvorená, môže vydržať dlhšie. Ak si nie ste istý, či je vaša slanina ešte čerstvá, privoňajte si ju. Ak vonia ako čerstvé mäso, nie je skazená. Ale ak zapácha alebo má nepríjemný rybí zápach nie je v poriadku.

Máte pre nás tip? Neváhajte a pošlite nám ho!Náš kontakt: tip@krimispravy.eu

 

Súvisiace články

Zatvoriť