Plesne na pľúcnom oddelení: Nespokojné odkazy čitateľov SLOVENSKO

Čitateľ vyjadril nespokojnosť so slovenským zdravotníctvom. Konkrétne poukazuje na pľúcne oddelenie na jednej zo slovenských nemocníc.

Nespokojní čitatelia odkazujú:

„Pán premiér: Plesne na pľúcnom oddelení.“

V takomto prostredí sú hospitalizovaní ľudia s takýmto ťažkým ochorením. Za toto platíme také neskutočné peniaze, zdravotné poistenie? Si myslím ze toto je choré! Poprosím zdieľať, aby ľudia videli, v akom stave je naše zdravotníctvo – plesne a podobne,“ dodal čitateľ.

„Neskutočné, kde sú všetky odvody? Veď  od minulého storočia v nemocniciach žiadna zmena. V každej inej krajine idú napred len Slovensko smeruje dozadu,“ vyjadrila sa ďalšia čitateľka k situácií.

Prvé opatrenia začali

Študenti medicíny pred pár týždňami odovzdali premiérovi Knihu plesní, ktorá obsahuje približne sto fotografií poukazujúce na zanedbané priestory niektorých slovenských nemocníc.

Spolu s ministerkou zdravotníctva sa premiér chystá na návštevy jednotlivých nemocníc. Vraj, kde sa stav nezlepší, budú prijaté personálne opatrenia.

„Vysvetlite mi, ako je možné, že niekde v nemocnici môžu mať nejakú pleseň v rohu izby. Som povedal, že prídem do nemocnice a nájdem tam takú izbu, do hodiny je riaditeľ vyhodený,“ rozhorčoval sa premiér počas diskusie HN klubu.

Súvisiace články

Zatvoriť