POZOR NA TENTO PODVOD

Podvodníčka na pokeci: Stačia pekné fotky a sladké slová

Aj tento prípad svedčí o tom, že na sociálnej sieti nájdeme tisíce podvodníkov, zvrhlíkov a úchylákov. Osoby, ktoré stoja za neznámymi účtami na sociálnej sieti Pokec, okrádajú mužov sladkými rečami.

Neznámy páchateľ využíva na „Pokeci“ rôzne vymyslené mená, ktorými oslovuje mužov pod zámienkou zoznámenia sa a počas komunikácie žiada od poškodených finančnú hotovosť.

Na internete sa neustále kopia sťažnosti od nahnevaných mužov, ktorých neznáma osoba oklamala s dojemnou výhovorkou. Jedným z nich je aj mladík Ján, ktorého oslovila pekná žena a žiadala ho o nabitie kreditu, aby sa mohla spojiť so svojou chorou mamou. „Na prvý pohľad milá, pekná baba, prečo jej nepomôcť?“ hovorí Ján.

„Lenže o pár dní prišla od nej správa s tou istou požiadavkou len s inou výhovorkou. Vtedy mi to prišlo podozrivé a uvedomil som si, že ide o klamárku,“ dodal.

Nebol jediný!

„Hrá sa na dcéru, ktorá sa stará o svoju chorú matku po autonehode. Najskôr mi začala písať cez RP len tak nezáväzne, hneď žiadala o fotografiu, navrhla stretko a po chvíli žiadala peniaze na účet. Následne mobil nedvíhala a neodpisuje už ani na správy.“ opisuje ďalší oklamaný muž.

Ide o podvod!

Na základe telefónneho čísla sa podarilo zistiť, že osoba, ktorá stojí za vymyslenými a dojemnými príbehmi pôsobí na pokeci už od roku 2015, registrovaná je pod viacerými menami, s viacerými telefónnymi číslami a bankovými účtami. Od mužov žiada posielať peniaze na jej účet na rôzne nevyhnutné záležitosti, následne sa im ozve odstupom času a s tou istou prosbou alebo sa im neozve vôbec.

Preto, ak nechcete prísť o svoje peniaze radšej sa nenechajte oklamať peknou tváričkou a neposielajte nikomu cudziemu peniaze. Nie vždy sa môže jednať len o malú sumu.

Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video ? Pošlite nám ich! Informáciu, ktorú chcete redakcii doručiť, pošlite na tip@krimispravy.eu. Môžete pripojiť fotografie aj videá. Pokiaľ si neželáte zverejniť svoje meno, nezabudnite napísať informáciu so žiadosťou o zachovanie anonymity. Vašej prosbe vyhovieme.

 

Súvisiace články

Zatvoriť