Policajti tri dni naháňali splašenú kozu: Jedného zranila ŽILINA

Mimoriadny rozruch v Žiline spôsobila koza. Zranila mestského policajta a na tretí deň ju unavenú a doráňanú našli pri koľajniciach. Keďže sa nenašiel majiteľ, úradne jej nikto nemohol pomôcť.

Tri dni sa pokúšali mestskí policajti chytiť v Žiline splašenú kozu. Jedného z nich zranila na kolene a skončil na úrazovke. Nakoniec ju našli okoloidúci ľudia a pri zvierati sa začali striedať policajné hliadky.

Zo sociálnych sietí sa o trpiacom zvierati dozvedela dobrovoľníčka z občianskeho združenia. Volala na políciu, aby zviera priviezli k nej, no nepochodila.

Problém bol v tom, že policajti na to – rovnako ako ľudia z potravinovej a veterinárnej správy, ktorí boli tiež prítomní – nemali kompetencie. Zviera zatiaľ trpelo na silnom slnku.

Keďže zviera ležalo pri koľajnici, podľa zákona sa oň mala postarať železničná polícia. Napokon ale štátni a mestskí policajti naložili kozu do auta, aby mohla ísť na röntgen. Podrobné veterinárne vyšetrenie ukázalo, že zvieraťu sa už nedalo pomôcť. A tu sa opäť vynoril ten istý problém – súhlas na uspanie zvieraťa, totiž musí dať jeho majiteľ

Že sa zviera nebude trápiť a humánne ho uspia nakoniec miesto majiteľa rozhodla dobrovoľníčka, ktorá zároveň zaplatila aj všetky zverolekárske poplatky.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť