POZOR! Neznáma žena si fotografuje rodinné domy na Orave NÁMESTOVO

Obyvatelia hornej Oravy si nevedia vysvetliť zvláštne konanie neznámej ženy, ktorá si fotografuje ich rodinné domy alebo motorové vozidlá a to bez udania akéhokoľvek dôvodu.

Už je to pár dní, čo sa obcami potuluje na pohľad obyčajná žena, až kým sa nepozastaví pri jednotlivých rodinných domov a nezačne si ich fotografovať. S týmto jej konaním sa stretli niektorí obyvatelia v Námestove a tiež aj v Rabči. Nie je vylúčené, že sa žena pohybuje aj po iných okolitých obciach.

„Išla som z obchodu a pozerám, že nám pred domom stojí žena, ktorú som nepoznala. Fotila si náš dom. Prvej som myslela, že si fotí okolie ale neskôr som si všimla, že fotí aj naše auto“, uviedla pani Mária na sociálnej sieti. „Keď som ju oslovila, ihneď zrýchlila do kroku a ušla,“ dodala pani.

„My sme ju s rodinou stretli, keď sme cestovali za priateľmi do vedľajšej obce. Zazreli sme z auta, ako niekto stojí na chodníku a snaží sa fotografovať, čo sa dá. Domáci to určite neboli. Poznáme ich,“ informujú na stránke obyvatelia.

Čo majú od nej čakať?

Nie je zjavné, či ide o tú istú ženu alebo stojí za týmto konaním viac jednotlivcov. Obyvatelia sú v strachu a nevedia, čo vlastne môžu očakávať, keď má cudzia osoba fotky ich rodinného domu alebo vozidla.

„Bojíme sa, že keď nebudeme doma, nás vykradnú,“ hovoria ustráchaní občania.

Buďte opatrní! 

Nezabúdajte starostlivo zamykať dvere a nikdy nenechávajte kľúče na takzvaných dohovorených miestach pod rohožkou, v kvetináči a podobne. Sú to prvé miesta, kde zlodeji hľadajú. V prípade, že si opäť všimnete podobné konanie neznámych ľudí, okamžite informujte políciu.

Súvisiace články

Zatvoriť