Slováci opäť naleteli facebookovej súťaži: Ide o podvod SLOVENSKO

V priebehu pár dní stránka pod názvom "Sutazime" narástla zo zopár desiatok fanúšikov na tisíce. Pritom ide stále o ten istý a rovnaký spôsob podvodu.

„Organizujú akože súťaže, no výhercovia musia na overenie svojej identity poslať kód cez SMS. Zvyčajne tak prídu o 10 a viac eur. Pozrite si konverzáciu na obrázku a stránku nahláste Facebooku. ZDIEĽAJTE tento status,“ informuje polícia.

O čo ide?

Súťažný príspevok v priebehu pár dní získal takmer 10-tisíc reakcií, 17-tisíc komentárov a zdieľalo ho viac ako 36-tisíc používateľov. Medzičasom bol súťažný príspevok odstránený.

Môže ísť o vytvorenie čo najväčšej fanúšikovskej základne alebo o finančný prospech podvodníkov priamo na úkor súťažiacich. Podvodníci najskôr žiadajú od výhercu kontakt, údajne pre kuriéra. Následne mu príde do správy kód, ktorý má preposlať na bezplatné číslo 300, ktoré však v skutočnosti slúži na dobitie herného konta. Po jeho dobití si peniaze vedia previesť na bežný účet, zatiaľ čo obeť si poplatok všimne až na faktúre za paušál.

Buďte obozretní!

Pri súťažiach na sociálnych sieťach je potrebné si dobre overiť, či daná stránka je naozaj dôveryhodná. Nikdy nezasielajte svoje súkromné údaje stránkam, ktoré nepoznáte alebo sa vám zdajú podozrivé.

Vo všeobecnosti platí, že zvyčajne vám nikto nedá len tak vozidlo, kuchynskú linku alebo iný drahý produkt len za obyčajný lajk.

Súvisiace články

Zatvoriť