ROK 2017

STALO SA V ROKU 2017: Pochod proti korupcii a mnoho iného

Odvolávanie ministra Richtera, havária policajného vrtuľníka, smrť pod Everestom. Aj týmito udalosťami žilo Slovensko v druhom štvrťroku 2017.

Centrom Bratislavy pochodovali tisíce ľudí proti korupcii. Pochodu sa zúčastnilo zhruba 5000 ľudí, zorganizovali ho dvaja 18-roční stredoškoláci Karolína Farská a Dávid Straka. V memorande, ktoré odovzdali na Úrade vlády SR, žiadali dôkladné vyšetrenie káuz „Bašternák“ a „Gorila“, odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara. Taktiež požadovali odstúpenie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a pokračovanie vo vyšetrovaniach a súdnych konaniach ohľadom všetkých Vladimírom Mečiarom amnestovaných skutkov.

Toľkoto peňazí uvolnili

Vláda uvoľnila 624.257 eur na pomoc obciam pri úhrade výdavkov súvisiacich so záchrannými prácami počas mimoriadnych situácií. Prioritou vlády SR počas rokovaní o brexite bude ochrana práv Slovákov žijúcich v Spojenom kráľovstve a finančné vyrovnanie záväzkov krajiny vyplývajúcich z členstva v EÚ. Uvádza sa to v materiáli Príprava SR na rokovania o vystúpení Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska z EÚ, ktorý schválila vláda. Vláda poskytne organizáciám, ktoré pomáhajú obetiam násilia na ženách a domáceho násilia, zo svojej rezervy vyše milióna eur.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie poslancovi Národnej rady SR Stanislavovi M. (ĽSNS) za trestné činy extrémizmu, konkrétne za prečiny výroby extrémistických materiálov v jednočinnom súbehu s prečinom hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Polícia zaistila dôkazy v kancelárii obvineného poslanca.

Súvisiace články

Zatvoriť