VAROVANIE: Pozor na tieto nebezpečné farby na vlasy BRATISLAVA

Na trhu sa môže vyskytnúť nebezpečné mydlo a farby na vlasy s názvom Hair Spa-Colorant Wubeizi Color značky Gevemia pochádza z Číny.

Úrad verejného zdravotníctva varuje pred nebezpečnou kozmetikou, ktorá sa môže objaviť aj u nás.„Je možné, že uvedené výrobky sa nachádzajú aj v Slovenskej republike,“ upozornil hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Nebezpečná farba na vlasy s názvom Hair Spa-Colorant Wubeizi Color značky Gevemia pochádza z Číny. V 80 ml farbe sa nachádza látka o-Aminophenol, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Nebezpečné je aj mydlo

Varovanie platí aj pre mydlo Savon burger značky Bulles de savon z Francúzska. Celý výrobok je zabalený v plastovej fólii a kartónovej škatuľke, ktorá pripomína  škatuľku rýchleho občerstvenia.

Ohrozené sú najmä deti, pretože si ho môžu zameniť s potravinou a v dôsledku toho ho môžu vkladať do úst, cmúľať alebo prehĺtať, čo by mohlo byť nebezpečné a zapríčiniť napríklad dusenie, otravu, perforáciu či zablokovanie tráviaceho ústrojenstva.

Nebezpečné kozmetické výrobky nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky.

 

Súvisiace články

Zatvoriť